LOGIN
HASŁO
Masz problem z zalogowaniem? Napisz do nas
Wyniki 6 Rundy Pucharu MKarts 2013

Dnia 30-tego listopada w Kolbuszowej na Halowym Torze Kartingowym MKarts odbyła się ostatnia Runda Pucharu MKarts 2013. W obydwu kategoriach (Junior, Open) kwestia pozycji na podium w klasyfikacji generalnej pozostawała otwarta, z tego powodu zawodnicy stawili się na torze zaraz po 9 rano by odbyć trening w odwrotną stronę na nowym ułożeniu toru.

Zgodnie z harmonogramem po losowaniu i ważeniu zawodników, kalifikacje rozpoczęły się tuż po godzinie 10-tej. Najlepszy czas w normalną stronę uzyskał Miłosz Wrzesień 31.452, natomiast w odwrotną stronę Konrad Guzy 31.679. Do półfinału przechodziło 6 zawodników, z pierwszego pola wystartował Miłosz Wrzesień, który uzyskał najlepszy łączny czas w kwalifikacjach. Zawodnicy w półfinale walczyli o pozycje startowe w finale. Do mety w półfinale zawodnicy dojechali w następującej kolejności:

Miłosz Wrzesień, Konrad Guzy, Maciek Wrzesień, Patryk Nieroda, Patryk Zając i Wojtek Smulski.

W powyższej kolejności następnie wystartowali w wyścigu finałowym, w którym walka o miejsca trwała do ostatniego kółka, na którym to Konrad Guzy czysto wyprzedził Miłosza Września i dojechał jako pierwszy na metę, na trzecim miejscu zameldował się Maciek Wrzesień.

 

 

O godzinie 12.30 rozpoczęły się zawody w kategorii open, zawodnicy tak jak w kategorii Junior mieli do przejechania kwalifikację w obie strony toru, w normalną stronę najlepszy czas wykręcił Patryk Nieroda, a w odwrotną Miłosz Wrzesień. Do półfinałów przechodzili wszyscy zawodnicy z kwalifikacji. W pierwszym półfinale z pierwszego pola wystartował Patryk Nieroda, który wygrał kwalifikację, a w drugim półfinale z pierwszego pola wystartował Miłosz Wrzesień. W pierwszym półfinale doszło do kilku wyprzedzeń i do finału awansowali zawodnicy z pierwszych trzech miejsc na mecie: Adrian Puc, Konrad Guzy i Patryk Nieroda. Z drugiego półfinału awansowali: Miłosz Wrzesień, Wojciech Smulski i Maciek Wrzesień. Ponieważ Adrian uzyskał lepszy czas od Miłosz, to on wystartował z pierwszego pola, drugie przypadło Miłoszowi, a kolejne dla Wojtka, Konrada, Maćka i Patryka. W wyścigu finałowym co raz to dochodziło do wyprzedzeń, zawodnicy zamieniali się pozycjami do ostatniego okrążenia, by na linię mety zameldować się w następującej kolejności:

Adrian Puc, Wojciech Smulski, Konrad Guzy, Miłosz Wrzesień, Patryk Nieroda, Maciek Wrzesień. O zaciętej walce może świadczyć niewiarygodnie mała różnica pomiędzy pierwszym, a ostatnim zawodnikiem po 10 minutach jazdy – a było to zaledwie 2.214 sekundy. Ponieważ w trakcie wyprzedzeń doszło do kilku „stuknięć”, sędziowie udali się na naradę, by po kilkunastu minutach poinformować uczestników o wyniku końcowym, który nie uległ zmianie gdyż sędziowie nie przyznali żadnych kar.

Szczegółowe dane: przebieg zawodów, dane z poszczególnych wyścigów.


galeria
  
  • http://www.vidok.pl
  • http://www.simota.com.pl
  • http://www.turboworks.pl
  • http://www.mtuning.pl
  • http://www.axel-sport.pl
  • http://www.d1spec.pl
  • http://www.neobus.pl
  • http://www.respromotion.pl
  • http://www.tommy-bruk.strefa.pl
  • http://www.sodexo.com
Copyright © 2012 MKarts - Gokarty Rzeszów Kolbuszowa Mielec Tarnobrzeg Karting Rzeszów. All Rights Reserved