LOGIN
HASŁO
Masz problem z zalogowaniem? Napisz do nas
Niespodziewana wygrana naszych zawodników w 6 rundzie KLK na zakończenie wakacji…

Dnia 29 sierpnia na Kieleckim torze F1Gokart odbył się kolejne zawody na które wybrali się zawodnicy z naszej szkółki kartingowej Patryk, Miłosz i Maciek wraz z trenerem Adrianem Pucem. Po kilku jazdach treningowych, około godziny 20 rozpoczęły się kwalifikacje, które miały wyłonić kolejność startową w poszczególnych finałach. Każdy z zawodników wykonywał jedynie 3 okrążenia pomiarowe 3 różnymi gokartami. Ze względu na dużą liczbę kierowców (prawie 50) nasi zawodnicy startowali dopiero około godziny 22 w 10 grupie kwalifikacyjnej. Żeby wejść do głównego finału należało wykręcić czas około 25.600 na małej pętli. Naszych dwóch zawodników osiągnęło ten cel z nawiązką, gdyż Miłosz uzyskując czas 25.310 pokonał wszystkich i wywalczył 1 pole startowe, a Patryk z czasem 25.440 zajął 3 pole startowe. Około godziny 23 rozpoczęły się finały; Maciek po czystym wyprzedzeniu wylądował na 3 miejscu w swoim finale.

Główny finale startowało 10 najlepszy zawodników z całej Polski (Warszawa, Kraków, Tarnów, Rzeszów…) w tym 2 z naszej ekipy. Po zaciętych 15 okrążeniach Miłosz nie oddał prowadzenia, niestety Patryk walcząc o drugie miejsce został zblokowany i stracił swoje 3 miejsce, którego już nie zdążył odzyskać.

Podsumowując Miłosz – wygrał całe zwody oraz kategorię Junior, a dzięki dobrej jeździe Patryka i Maćka – nasz zespół MKart wygrał zawody w klasyfikacji zespołowej.