LOGIN
HASŁO
Masz problem z zalogowaniem? Napisz do nas
Finał Red Bull Kart Fight z 2 naszymi...

I już po finale regionalnym Red Bull Kart Fight w Tarnowie, do którego zakwalifikowało się ponad 60 zawodników z 15 torów z Polski południowej. Zawodnicy, którzy u nas na torze walczyli w kwalifikacjach lokalnych spisali się najlepiej z całego regionu Polski południowej, bo do Wielkiego Finału Ogólnopolskiego (wyścigu ulicznego w Krakowie) przeszło ich aż dwóch, to – Maciek Niewolański i Adrian Puc – GRATULUJEMY.

 

 

 

A teraz przejdźmy do szczegółów finału regionalnego Red Bull Kart Fight, który odbył się na torze Daytona, wszystko rozpoczęło się o godzinie 9.00 – zawodnicy zostali poinformowani o zasadach zawodów, dopełnili wszystkie formalności i odebrali drobne upominki od sponsora. Tuż po 11 rozpoczęły się treningi, które trwały dosyć długo, gdyż zawodnicy zostali podzieleni na 10 grup. Do prawdziwej rywalizacji kierwocy przeszli dopiero około godziny 14, gdy to zespół sędziowski ogłosił start kwalifikacji, które trwały około 2 godzin ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników. Do dalszych zawodów przechodziło jedynie 25 najszybszych kierowców – świetnie w kwalifikacjach zaprezentowali się Adrian i Maciek, którzy zajęli odpowiednio 2 i 4 miejsce. Formuła, która obowiązywała podczas półfinałów regionalnych Red Bull Kart Fight premiowała 3 najlepszych zawodników z kwalifikacji i dzięki temu Adrian awansował od razu do wyścigu finałowego, natomiast Maciek o finał musiał jeszcze powalczyć w półfinale B. Najlepsza czwórka, która przeszła przez półfinały E, D, C, B weszła do finału A i dołączyła do najszybszej trójki z kwalifikacji. Przed rozpoczęciem finału zawodnicy:

Arkadiusz Stecków (Autodrom Sosnowiec),

Adrian Puc (MKarts Kolbuszowa),

Paweł Mika (Elikart Kraków),

Michał Topór (Speed Race Tarnów),

Sebastian Urbaniec (Powerkart Kraków),

Maciej Niewolański (MKarts Kolbuszowa),

Jakub Kłęk (Daytona Tarnów),

walczyli o miejsce startowe w formule SUPER POLE, tzn. przejechali po jednym okrążeni pomiarowym. Niestety losowanie gokartów nie do końca było szczęśliwe dla naszych zawodników – ale wszystko skończyło się dobrze i obaj znaleźli się w najlepszej szóstce z Polski południowej i już w połowie sierpnia wystartują w wielkim wyścigu ulicznym w Krakowie. Zawody regionalne w Tarnowie wygrał Michał Topór, który na naszym torze w Kolbuszowej wygrał również jedną z rund Pucharu MKarts.

 

 

 


galeria
 
  • http://www.sodexo.com
  • http://www.respromotion.pl
  • http://www.mtuning.pl
  • http://www.simota.com.pl
  • http://www.axel-sport.pl
  • http://www.neobus.pl
  • http://www.tommy-bruk.strefa.pl
  • http://www.vidok.pl
  • http://www.d1spec.pl
  • http://www.turboworks.pl
Copyright © 2012 MKarts - Gokarty Rzeszów Kolbuszowa Mielec Tarnobrzeg Karting Rzeszów. All Rights Reserved